Iontopony Elektrolyt plv 4,5kg | Pupíky CZ
Pupíky CZ

Doručení do druhého dne více o dopravě a cenách »

1x doprava zdarma? Nakupte ještě za 2 500 Kč

Iontopony Elektrolyt plv 4,5kg

IONTOPONY ELEKTROLYT - ELEKTROLYTY - REGENERACE PO VÝKONU

EAN: 8594004694812

Tento produkt již není v prodeji

Vyberte si podobný produkt v kategorii nutriční doplňky

Detailní popis

IONTOPONY ELEKTROLYT - ELEKTROLYTY - REGENERACE PO VÝKONU
Iontopony Elektrolyt je minerální doplňkové krmivo pro koně s obsahem minerálních solí a bílkovin určené pro vyrovnání elektrolytické bilance porušované ztrátami iontů potem v období zvýšené zátěže. V průběhu fyzické zátěže ztrácí organismus koně v závislosti na intenzitě a délce trvání zátěže, teplotě a vlhkosti prostředí 5 až 15 litrů tekutin ve formě potu. Pot koně je silně hypertonický a obsahuje značná množství iontů sodíku, draslíku a chlóru, vysoké procento bílkovin (převážně albuminů) a dále významné množství iontů vápníku a hořčíku.
Ideální obsah vody a iontů v těle má svou horní a dolní hranici. V tomto fyziologickém rozmezí probíhají všechny děje výměny látek a energií ideálním způsobem. Jakákoliv změna nad a pod toto ideální rozmezí má okamžitý přímý dopad na výkonnost. Tento negativní dopad je o to větší, čím je větší změna v obsahu těchto látek. Optimalizace obsahu iontů a vody v těle je základním předpokladem jak pro efektivitu tréninkového procesu, tak i pro kvalitu vlastního výkonu.
IONTOPONY Elektrolyt svým složením napodobuje složení koňského potu a navrací tak do organizmu látky skutečně potem vyloučené v optimálním množství a poměru. Rozsah dávkování umožňuje příjem právě takového množství elektrolytů, které kůň při daném tréninku ztratí. Podávání IONTOPONY Elektrolyt udržuje homeostázu organizmu koně, stabilizuje výkonnost a přispívá k rychlejší regeneraci koně.
Indikace:
pro stabilizaci výkonnosti a urychlení regenerace po zátěži
pro předcházení poklesu sportovní výkonnosti, který vzniká při porušení stálosti vnitřního prostředí
k vyrovnání ztrát iontů a bílkovin vyloučených potem v období zvýšené zátěže
Deklarované jakostní znaky v 1 kg: 
vlhkost 10 %, dusíkaté látky 25 g, popel 720 g
Složení IONTOPONY Elektrolyt:
chlorid sodný, chlorid draselný, bioplex - chelát vápníku, maltodextriny, oxid hořečnatý
Doporučené podávání:
Dávkování přípravku se řídí dle intenzity zátěže a teploty vnějšího prostředí. Při nízkém stupni zátěže a nižších teplotách prostředí podáváme 2 odměrky (50 g) přípravku - nahrazujeme tak ztráty iontů vzniklé ztrátou 5 litrů potu. Při střední zátěži podáváme 4 odměrky, po těžké práci a za horkého počasí podáváme 6 odměrek - nahrazujeme tak ztrátu iontů 15 litrů potu.Doplňkové krmivo pro koně s obsahem minerálních solí a bílkovin určené pro vyrovnání elektrolytické bilance porušované ztrátami iontů potem v období zvýšené zátěže.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací