Jak vybrat boty pro psa Tipy a triky

Psí boty? Taková blbost… Honí se vám hlavou. Boty pro psa nejsou jen výstředním módním doplňkem, ale funkční výbavou, která ochrání tlapky před drsným povrchem i před posypovou solí. Projdeme si jednotlivé typy bot a poradíme vám, jaké vybrat.

K čemu jsou boty pro psa

Boty pro psa ochrání tlapky před poraněním při pohybu v extrémním terénu i před agresivní posypovou solí. Nákup psích bot či boty zvažte i v případě, že má váš pejsek poraněnou tlapku.

Boty na ochranu poraněné tlapky

Ochranné boty se hodí v případě, že má váš pejsek poraněnou tlapku. Do nechráněné rány se snadno dostane infekce a celé hojení se může ošklivě zkomplikovat.

Boty pro psa proti posypové soli

Vycházkové botky pro psa se hodí, hlavně v zimě, na běžné procházky. Jejich hlavní funkcí je ochrana psí tlapky před posypovou solí. Navíc jsou opatřeny reflexními prvky a protiskluzovou podrážkou.

Psí boty do drsného terénu

Trekové boty pro psa jsou jakousi variantou našich pohorek. Chrání pejska před poraněním v extrémním terénu. Jsou opatřeny odolnou gumovou podrážkou. Snadno se obouvají i zouvají. Fixaci nohy v botě zajišťuje strečový pás na suchý zip. Bitelné trekové boty pro psy vyrábí značka Hurtta.

Jak vybrat velikost bot pro psa

Velikost psích bot se určuje podle plemena pejska. Ke každé velikosti uvádíme vždy několik plemen, abyste se dokázali v uvedených velikostech rychle zorientovat. Většina modelů psích bot se prodává v párech. Můžete si tedy zvolit dvě různé velikosti. Jednu pro přední a jednu pro zadní nohy. Výjimku tvoří ochranné botičky na poraněnou tlapku, které se prodávají po jedné.

  • Velikost XS sedne čivavám i krysaříkům.
  • Velikost S je pro westíky.
  • Velikost M sedne border koliím a bíglům.
  • Velikost L je určena zlatým retrívrům a labradorům.
  • Velikost XL se hodí pro kolie a německé ohaře.
  • Velikost XXL padne jako ulitá rotvajlerům i howardům.
  • Velikost XXXL sedí takovým velikánům, jako jsou novofundlandští a bernští salašničtí psi.

Teď už víte, jak a jaký typ psích bot zvolit, takže můžete s klidným srdcem přejít k výběru. Kromě psích botiček u nás najdete i oblečení pro psy. Máme ryze designové kousky i funkční modely na zimu, které pejska ochrání před nepřízní počasí.