Jak vybrat obleček pro psa na zimu Tipy a triky

Obleček vybírejte podle velikosti psa a podle účelu, ke kterému bude sloužit. U velkých plemen sáhněte po vestě nebo po bundě, snadno se oblékají a zahřejí nejdůležitější části těla. U menších, starých a nemocných zvířat zvolte spíš kombinézu.

Pro jakého psa se hodí obleček?

Obleček pro psa už není jen módní výstřelek ani výsadou malých plemen. Pejsi všech velikostí, kteří s námi žijí ve vyhřátých bytech, jsou stejně citliví jako my, při ostrých přechodech z tepla do mrazu bez ochrany snadno prochladnou. Nejnáchylnější jsou bezsrstá a krátkosrstá plemena, psí senioři a štěňátka.

Jak vybrat velikost oblečku pro psa

Než začnete s výběrem, důkladně pejska přeměřte a zapište si jeho rozměry. Nespoléhejte na průměrné velikosti podle rasy. I mezi zástupci jednoho plemene bývají velké rozdíly. Příliš velký nebo naopak malý obleček může pejska odírat a působit mu potíže v pohybu. Raději měřte:

Délka těla se měří od kohoutku až po kořen ocasu.
Obvod hrudníku měřte v jeho nejširší části. 
Šířku krku změřte v místě, kde má váš pejsek obojek.
Délka nohou se měří od hrudníku po zápěstí.
TIP, pokud má váš pejsek dlouhou srst, přidejte ke každému rozměru pár centimerů, aby se do oblečku pohodlně vešla i ona.

Jaký obleček pro psa vybrat na zimu

Oblečků pro psy je na trhnu nepřeberné množství od funkčních kousků až po ryze designové kousky. Sukýnka sice vypadá skvěle, ale v zimních mrazících moc nezahřeje. Na zimu se hodí hlavně zateplená vesta, bunda, kombinéza nebo pláštěnka v kombinaci s další vrstvou.
Vesta pro psa zahřeje tělo a rychle se obléká. Jednoduše ji zapnete kolem hrudníku, a nemusíte ji psovi přetahovat přes nohy.
Bunda zahřívá kromě těla i přední nohy, ale oblékání je trošku složitější než u vesty.
Kombinéza spolehlivě chrání a zahřívá celé tělo pejska. Přetahuje se přes všechny čtyři tlapky, takže oblékání chvilku trvá, ale s trochou praxe to zvládnete za pár vteřin.
Pláštěnky  a nepromokavé oblečky pro psy mají různé střihy od vesty až po kombinézu. Ochrání pejska proti vodě, ale moc nezahřeje. Můžete ji kombinovat s další hřejivou vrstvou v podobě mikinky nebo kabátku.
Střihy jsou totožné jak pro fenky, tak pro psy.

Jaké materiály zvolit

Materiál psího oblečku volte podle účelu, ke kterému bude sloužit. Na zimu se hodí oblečky s nepromokavou nebo aspoň voděodolnou svrchní vrstvou a hřejivou vnitřní. I do psího šatníku si našly cestu funkční membránové materiály, jako je softshell.

Kromě oblečku se na zimu hodí i psí botičky. Ochrání tlapky jak před agresivní posypovou solí, tak i před poraněním při větší námaze na zmrzlém povrchu. Více se o psích botách dovíte v dalším článku. 

Teď už víte, jak vybrat správnou velikost, střih i na jaké materiály se zaměřit. Tak se můžete bez obvav vrhnout do víru nakupování psích oblečků.